Languages

Informācija no Valsts ieņēmumu dienesta

EDS klientiem ir pienācis ziņojums Informācija kases aparātu lietotājiem no VID.
Lai iepazītos ar ziņojuma saturu, jāpieslēdzas EDS.

Pieslēgties VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmai: eds.vid.gov.lv


Informācija kases aparātu lietotājiem.


Informējam, ka Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) vienotajā datubāzē (reģistrā) ir reģistrēts jaunajām tehniskajām prasībām atbilstošs kases aparāts ar elektronisko kontrollenti - DAISY PERFECT M 1.02LV.


Minētais kases aparāts nav aprīkots ar fiskālās atmiņas moduli, tādējādi ir piemērots maziem un vidējiem uzņēmumiem, kuriem kases aparātu nav nepieciešams saslēgt ar datoru, un kuru ar kases aparātu reģistrēto darījumu vērtība pastāvīgajā darbības vietā vai konkrētā struktūrvienībā iepriekšējo 12 mēnešu laikā nepārsniedz 350 000 euro.


DAISY PERFECT M 1.02LV spēj darboties temperatūrā līdz -15 grādiem, tādējādi to var izmantot tirdzniecībai āra apstākļos, kā arī to iespējams aprīkot ar papildu bateriju izbraukuma tirdzniecībai.


Ja šis kases aparāts ir piemērots jūsu uzņēmējdarbības veidam un darījumu apjomam, par tā iegādes un uzstādīšanas iespējām lūdzam sazināties ar kādu no kases aparāta apkalpojošajiem dienestiem SIA "Elicom", IK "SVN R", SIA " Cash Register", SIA "ELEKTRONS & K", SIA "STIV D" vai SIA "ZEWcom SYSTEMS". Ar aktuālo informāciju par kases aparāta apkalpojošajiem dienestiem var iepazīties VID Publiskojamo datu bāzē, nospiežot pogu "Atlasīt" un izvēloties attiecīgo kases aparātu.


Informējam, ka VID vienotajā datubāzē (reģistrā) šobrīd ir reģistrēti astoņi kases aparātu etalonmodeļi ar elektronisko kontrollenti bez fiskālās atmiņas moduļa par kuriem atbilstības pārbaudes institūcija ir izsniegusi apliecinājumus par atbilstību Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumos Nr.95 noteiktajām tehniskajām prasībām.


Gadījumā, ja jūs vēlaties iegādāties kases aparātu ar fiskālās atmiņas moduli, kas saslēdzams ar datoru, vai hibrīda kases aparātu, kuriem ir uzsākta, bet vēl nav pabeigta atbilstības pārbaude, atbilstoši Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumu Nr.96 141.8 1.apakšpunktam, jūs drīkstat izmantot pašreiz lietošanā esošo kases aparātu, bet ne ilgāk kā vienu mēnesi no brīža, kad tiks saņemts atbilstības institūcijas apliecinājums par tā darbības veidam piemērotas iekārtas atbilstību Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumos Nr.95 noteiktajām tehniskajām prasībām.


Vēršam uzmanību, ja darījuma vērtība, kas reģistrēta, izmantojot nodokļu maksātāja reģistrētās nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektroniskās ierīces un iekārtas, iepriekšējo 12 mēnešu laikā pastāvīgajā darbības vietā vai konkrētajā struktūrvienībā pārsniedz 350 000 eiro, nepieciešams lietot hibrīda kases aparātu vai kases sistēmu.